Skip to content
Partnerstwo Swatch i Visa umożliwia płatności zbliżeniowe „prosto z nadgarstka”

Komunikat prasowy -

Partnerstwo Swatch i Visa umożliwia płatności zbliżeniowe „prosto z nadgarstka”

Biel, Foster City, 1 grudnia 2015 r. – Firma Swatch SA oraz Visa Inc. wraz z Visa Europe podpisały umowę, dzięki której użytkownicy kart Visa – w pierwszej kolejności w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii i Brazylii – będą mogli płacić zbliżeniowo „prosto z nadgarstka” przy pomocy nowego zegarka firmy Swatch o nazwie SWATCH BELLAMY. Rozwiązania, którego wprowadzenie na rynek przewidziane jest na początek 2016 r., będzie można używać na całym świecie – wszędzie tam, gdzie przyjmowane są płatności zbliżeniowe Visa.

SWATCH BELLAMY, kolejny produkt pionierskiego producenta zegarków ze Szwajcarii, jest połączeniem przyciągającego oko i zarazem funkcjonalnego wzornictwa oraz najnowszych technologii płatniczych Visa. SWATCH BELLAMY otworzy nową erę handlu zwanego „connected commerce”, możliwego dzięki coraz powszechniejszej akceptacji płatności zbliżeniowych na całym świecie.

Skąd wzięła się nazwa „SWATCH BELLAMY"? W wydanej w 1888 r. niezwykle interesującej książce „Looking Backward 2000-1887” (polski tytuł: „W roku 2000”), amerykański pisarz Edward Bellamy przedstawia utopijny świat przyszłości, w którym gotówka zostaje zastąpiona kartami płatniczymi. Bellamy był pierwszym autorem piszącym o takich kartach – 40 lat przed innymi. Dlatego też firma Swatch – zawsze gotowa uhonorować innych innowatorów i wizjonerów – nazwała swój nowy zegarek z funkcjonalnością płatności „SWATCH BELLAMY". Jednocześnie w języku francuskim „bel ami” znaczy „dobry przyjaciel” – i nowy zegarek BELLAMY na pewno stanie się takim dobrym przyjacielem użytkownika.

Technologia NFC wykorzystuje fale radiowe wysokiej częstotliwości do łączności bliskiego zasięgu, zazwyczaj nie więcej niż 10 cm. Nowe zegarki SWATCH BELLAMY mają wszystkie cechy, które rozsławiły markę Swatch: łączą w sobie przyjemność użytkowania z kolorem i doskonałym wzornictwem – a dodatkowo pod tarczą zegarka wbudowany jest mikroprocesor NFC. Podobnie jak karty zbliżeniowe zegarek SWATCH BELLAMY umożliwia płacenie w terminalach sklepowych przystosowanych do przyjmowania tego typu płatności. Transakcja płatnicza „prosto z nadgarstka” nie wymaga żadnego dodatkowego poboru energii z baterii zegarka, co oznacza, że jej czas pracy pozostaje niezmieniony.

Wdrożenie zegarka SWATCH BELLAMY – we współpracy z Visa – przewidziane jest w początkach 2016 r., w pierwszej kolejności w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii i Brazylii. Po raz pierwszy SWATCH BELLAMY zaprezentowano w Chinach w listopadzie 2015 r.


Dodatkowych informacji udzielają:

Swatch PR International
Bettina Zehnder
T +41 32 343 97 28
E-mail: bettina.zehnder@swatch.com
www.swatch.com

Visa Inc.
Kryssa Guntrum
T +1 415 805 4488
E-mail: kguntrum@visa.com

Tematy

Tagi


Visa Europe

Visa Europe, organizacja zajmująca się technologiami płatniczymi, stanowi własność instytucji członkowskich – banków oraz innych firm świadczących usługi płatnicze z 38 krajów Europy, które sprawują nadzór nad jej zarządem.

Visa Europe znajduje się w samym centrum ekosystemu płatności, dostarczając usługi oraz infrastrukturę, które umożliwiają dokonywanie płatności elektronicznych milionom konsumentów, firm i instytucji sektora publicznego w Europie. Instytucje członkowskie Visa Europe zajmują się wydawnictwem kart płatniczych i świadczeniem usług akceptacji kart na rzecz detalistów, a także ustalają poziom opłat pobieranych od użytkowników kart i punktów usługowo-handlowych. Visa Europe jest również największym w Europie dostawcą usług przetwarzania danych transakcji, który obsługuje ponad 18 miliardów transakcji rocznie.

W Europie zostało wydanych ponad 500 milionów kart Visa, którymi jest już opłacane jedno na każde 6 euro wydawane w Europie na konsumpcję. Całkowita wartość transakcji z użyciem kart Visa w całej Europie przekracza poziom 2 bilionów euro rocznie, z czego płatności w punktach handlowo-usługowych wynoszą 1,5 biliona euro.

Organizacja Visa Europe jest niezależną firmą posiadającą wyłączną, nieodwołalną i nieograniczoną w czasie licencję na posługiwanie się marką Visa na obszarze Europy. Visa Europe współpracuje z Visa Inc. na rzecz wzajemnej globalnej akceptacji na obszarze ponad 200 krajów i terytoriów.

Strona internetowa: www.visaeurope.com

Twitter: @VisaEuropeNews

Kontakty prasowe

European Press Office (Including out-of-hours)

Press contact +44 207 795 5336

Biuro Prasowe Visa w Polsce

Press contact +48 601 090 747

Powiązane historie

Ponad miliard transakcji zbliżeniowych kartami Visa w ciągu roku

Ponad miliard transakcji zbliżeniowych kartami Visa w ciągu roku

• 1,1 mld płatności zbliżeniowych kartami Visa w Europie w ciągu ostatnich 12 miesięcy o łącznej wartości ponad 12,6 mld euro • Ponad 130 mln zbliżeniowych kart Visa w obiegu • Europejska infrastruktura zbliżeniowa Visa gotowa na płatności mobilne

Wzrost płatności polskimi kartami Visa o ponad jedną czwartą

Wzrost płatności polskimi kartami Visa o ponad jedną czwartą

• Priorytet na rok 2015: dalsze wypieranie gotówki m.in. poprzez rozwój współpracy z detalistami i innowacyjne rozwiązania płatnicze • 13 banków zaangażowanych w prace nad rozwojem portfela V.me by Visa, a 9 banków w prace nad płatnościami mobilnymi Visa • Jedno na każde 6 euro wydane na konsumpcję w Europie jest już opłacane kartami Visa

Polska gotowa na płatności mobilne

Polska gotowa na płatności mobilne

Szybki wzrost znaczenia płatności mobilnych wpisuje się w jeden z najważniejszych współczesnych trendów – przejmowania kolejnych obszarów naszego życia przez smartfony i inne urządzenia mobilne. Wiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy mobilne płatności zbliżeniowe staną się już powszechnym sposobem płacenia w Polsce.

Europejczycy otwierają się na nowe sposoby płacenia dzięki czemu rośnie popularność płatności mobilnych

Europejczycy otwierają się na nowe sposoby płacenia dzięki czemu rośnie popularność płatności mobilnych

• Liczba Europejczyków regularnie płacących przy pomocy urządzenia mobilnego potroiła się od 2015 r. (wzrost z 18% do 54%) • 79% polskich konsumentów to użytkownicy płatności mobilnych – ludzie zarządzający swoimi pieniędzmi lub dokonujący płatności przy pomocy urządzenia mobilnego • Najszybsze tempo wzrostu korzystania z bankowości mobilnej notuje się w grupie wiekowej 55-64 lata