Skip to content
Visa uruchamia program grantowy She's Next, aby wspierać firmy prowadzone przez kobiety

Komunikat prasowy -

Visa uruchamia program grantowy She's Next, aby wspierać firmy prowadzone przez kobiety

  • Rusza pierwsza polska edycja programu She's Next, Empowered by Visa skierowanego do firm prowadzonych przez kobiety
  • Zwyciężczynie otrzymają 5 grantów w wysokości 20 000 zł każdy oraz wsparcie doradcze, które pomoże im rozwijać swoje firmy
  • Poprzez She’s Next Visa chce wzmacniać mikro, małe i średnie biznesy, które są istotnym elementem krajowej gospodarki

4 października 2022 r. – Visa uruchamia w Polsce swój globalny program She's Next, wspierający małe firmy prowadzone przez kobiety. Realizowany we współpracy z IFundWomen umożliwia polskim przedsiębiorczyniom i uchodźczyniom, które przebywają legalnie w Polsce, ubieganie się o jeden z pięciu grantów w wysokości 20 000 zł. Firmy otrzymają również mentoring i coaching przez rok, który wesprze ich rozwój. Zgłoszenia można składać do 10 listopada 2022 roku na stronie IFundWomen.com. Więcej informacji na blogu Visa.

Wyzwania, przed którymi stają przedsiębiorczynie, są uniwersalne. She's Next został uruchomiony w 2019 roku, by pomóc im je przezwyciężyć. Od tego czasu zyskał globalny zasięg, pomagając firmom należącym do kobiet w rozwoju ich biznesu dzięki grantom i wsparciu doradczemu, a także innowacyjnym narzędziom i rozwiązaniom płatniczym. Od 2020 roku Visa zainwestowała ponad 2,5 mln dolarów w granty i coaching dla przedsiębiorczyń poprzez program She's Next na całym świecie, w tym w USA, Kanadzie, Indiach, Wietnamie, Egipcie, ZEA i Arabii Saudyjskiej[1]. W Europie został on uruchomiony m.in. w Irlandii, Łotwie, Szwecji i Danii.

– W Polsce wciąż istnieje dysproporcja w liczbie kobiet i mężczyzn prowadzących własne firmy, a pandemia jeszcze pogłębiła tę różnicę[2]. Kobiety świetnie sprawdzają się jako liderki, są odważne, elastyczne i potrafią dostosować się do zachodzących zmian. Liczę, że program okaże się dobrą okazją do podkreślenia ich roli i rozwijania kobiecej przedsiębiorczości, ponieważ wspieranie kobiet to inwestycja, która przynosi zwielokrotniony zwrot dla całej gospodarki. Wzmocnienie ich pozycji w biznesie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów osiągnięcia równości płci, ograniczania ubóstwa i dalszego rozwoju gospodarczego sprzyjającego włączaniu osób, które z różnych powodów mają nieco trudniej – powiedziała Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Visa.

– Visa pomaga doskonalić się przedsiębiorstwom i budować zaufanie, inwestując w innowacyjne, bezpieczne i szybkie systemy płatnicze, aby wspierać je w osiąganiu najlepszych wyników i adaptacji w obecnym otoczeniu gospodarczym. Mam więc nadzieję, że program She’s Next umożliwi przedsiębiorczyniom realizację ambitnych celów związanych z ich działalnością biznesową – dodaje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Jak zgłosić się do udziału w programie

Program grantowy She’s Next, realizowany we współpracy z IFundWomen, jest skierowany do biznesów zarządzanych przez przedsiębiorczynie w Polsce. Visa chce także wspierać firmy prowadzone z Polski przez uchodźczynie z Ukrainy i innych krajów.

Procedura zgłoszeniowa jest bardzo prosta. Aby wziąć udział w konkursie, przedsiębiorczynie będą mogły opisać historię swojej firmy, odnieść się do tego, co zainspirowało je do założenia biznesu, a także podkreślić, z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień. Ponadto uczestniczki zostaną poproszone o przedstawienie pomysłu na wykorzystanie grantu na rzecz rozwoju swojej firmy. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie IFundWomen.com. Aplikować można do 10 listopada 2022 roku.

***

Wszystkie nazwy, logo marek i/lub znaki towarowe należą do ich właścicieli, służą wyłącznie do celów identyfikacyjnych, a ich użycie nie oznacza poparcia dla produktu lub powiązania z Visa.

Informacje o Visa

Visa (NYSE: V) jest jednym ze światowych liderów płatności cyfrowych. Umożliwia transakcje płatnicze między konsumentami, sprzedawcami, instytucjami finansowymi i instytucjami rządowymi w ponad 200 krajach i terytoriach. Naszą misją jest połączenie całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszej, wygodnej, niezawodnej i bezpiecznej sieci płatniczej, wspierając tym samym rozwój ludzi, firm i całej gospodarki. Wierzymy, że gospodarki, które uwzględniają wszystkich na całym świecie, pomagają wzrastać każdemu. Uważamy, że zapewnienie dostępu do nich jest fundamentem przyszłości przepływu pieniędzy. Więcej informacji można znaleźć na visa.pl.


[1] Dane Visa 2022.

[2] Raport z badania „Global Entrepreneurship Monitor Polska 2021” przeprowadzonego przez Global Entrepreneurship Research Association i Centrum Badań Marketingowych Indicator Sp. z o.o. na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Warszawa 2021 rok. http://www.parp.gov.pl

Tematy


O Visa Inc.

Visa Inc. (NYSE: V) to jeden ze światowych liderów płatności cyfrowych. Naszą misją jest połączenie całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszej, niezawodnej i bezpiecznej sieci płatniczej, wspierając tym samym rozwój ludzi, firm i całej gospodarki. Nasza nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych i skutecznych płatności na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Niesłabnący nacisk, jaki firma kładzie na innowacyjność, sprzyja szybkiemu wzrostowi handlu z wykorzystaniem wszelkich urządzeń połączonych z internetem, a także realizacji wizji przyszłości bezgotówkowej – dla każdego i w każdym miejscu. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu. Więcej informacji znajduje się na stronach www.visaeurope.com i www.visa.pl, na blogu www.visa.pl/visa-everywhere/blog.html oraz na Twitterze @VisaNewsEurope i @Visa_PL.

Kontakty prasowe

European Press Office (Including out-of-hours)

Press contact +44 207 795 5336

Biuro Prasowe Visa w Polsce

Press contact +48 601 090 747